Dünyayı İyilik Kurtaracak Yardımlaşma Platformu Yöneticisi Sanatçı Şira, Muş’ta ki faaliyetlerinden sonra Belediye Başkanlığını ziyaret etti.

ŞİRA, MUŞ BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ

Dünyayı İyilik Kurtaracak Yardımlaşma Platformu Yöneticisi Sanatçı Şira, Muş’ta ki faaliyetlerinden sonra Belediye Başkanlığını ziyaret etti.

 

Birçok klip ve dijital platformları ile milyonlara ulaşan Sanatçı Şira, Muş’ta çeşitli faaliyetlerde bulundu. Aynı zamanda Dünyayı İyilik Kurtaracak Yardımlaşma Platformu Yöneticisi olan sanatçı Şira, iki bedensel engelliye akülü araç, 200 çocuğa mont, oyuncak, el kremi ve dar gelirli ailelere yönelik gıda desteği gibi çeşitli desteklerde bulundu.

‘Katip arzuhalim’, ‘akılsız sevda’ gibi bir milyon üzerinde dinleyicisi olan türkülerinin yanı sıra sosyal sorumluluk faaliyetlerinde bulunan Sanatçı Şira, Muş’ta ki insanların misafirperverliği ve soğuk kentin sıcacık insanları ile bir araya gelmekten son derece mutlu olduğunu aktardı.

Son olarak Muş Belediyesi’ni ziyaret eden Şira, Belediye Başkan Vekili Hamdullah Karasu ile bir araya geldi.

Muş’ta yaptıkları faaliyetlerle ilgili bilgi veren Şira, Dünyayı İyilik Kurtaracak Yardımlaşma Platformu’nun 84 ülke ve Türkiye’de ise 81 ilde aktif bir şekilde çalışmalar yürüttüğünü söyledi.

“AMACIMIZ GÖNÜLLERE DOKUNMAK VE VAR OLDUĞUMUZU YANSITMAK”

Yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında gerekli önlemleri alarak ailelere ulaştıklarını ve bu bağlamda gerekli desteği sunmaya çalıştıklarını ifade eden Şira, “Daha önce de Dünyayı İyilik Kurtaracak Yardımlaşma Platformu olarak Muş’a geldik ve birçok öğrencimizin bu kış mevsiminde üşümemesi için gerekli desteği sunmaya çalıştık. Amaç sadece mont, bot ve diğer destekler değil. Amacımız burada ki kardeşlerimizin gönüllerine dokunmak ve gönüllerini fetih etmektir. Biz Ankara ve diğer mega şehirlerde yaşıyoruz ama burada ki kardeşlerimizi unutmuyoruz. Fırsat buldukça özellikle ülkemizin bir diğer ucunda Muş, Bitlis, Van, Diyarbakır, Bingöl, Kars, Ardahan ve daha adını sayamadığımız şehirlerimize geliyoruz. Gerek sosyal medya üzerinden gerekse illerde bulunan değerli kardeşlerimizin yapmış olduğu tespitlerle ihtiyaçları belirliyor ve harekete geçiyoruz” dedi.

“DÜNYAYI İYİLİK KURTARACAK, BİZ BUNA İNANIYORUZ”

Dünyayı İyilik Kurtaracak Yardımlaşma Platformu’nun tamamen güzel gönüllü insanlardan oluştuğunun altını çizen Şira, sözlerine şöyle sürdürdü: “biz hiçbir şekilde bir yere bağlı değiliz. Sadece güzel gönüllü ve iyilik yapmayı sevenlerden oluşuyoruz. Her şeyden önce ‘iyilik’ diyoruz. Bir birimize iyilik yapmalıyız ve buna gerçekten ihtiyacımız var. Biz bir birimize destek olmalıyız. Sadece ülkemizde değil dünyanın çeşitli bölgelerinde bulunan 84 ülkede faaliyet gösteriyoruz. Özellikle Afrika’da içme suyu olmayan kardeşlerimize su kuyularını açıyoruz. Bu sadece bir örnek ve bu tür desteklerin tek bir amacı var o da iyilik yapmak ve Allah rızasını kazanmaktır.”

“MUŞ BELEDİYESİ OLARAK ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ”

Şira’nın yapmış olduğu ziyaretten dolayı teşekkür eden Muş Belediye Başkan Vekili Hamdullah Karasu ise “Hepimizin iyilik yapmaya ihtiyacı var. İlimizde yapmış olduğu bu güzel çalışmalardan dolayı asıl biz sizlere teşekkür ediyoruz. Tabi ki biz Belediye olarak elimizden geleni yapıyoruz. Bizim bir birimizi sevmemiz ve destek olmamız gerekiyor. Bunun en güzel örneğini sergiliyorsunuz. Belki de bir mont ve bot alınmasa da olur ama önemli olan bu gönüllere dokunmak ve birlik beraberliğimizi pekiştirmektir. Muş Belediyesi olarak bu güzel çalışmanızda her zaman yer aldığımızı belirtmek ister çalışmalarınızda başarılar dileriz” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmalardan sonra Muş Belediye Başkan Vekili Hamdullah Karasu, Dünyayı İyilik Kurtaracak Yardımlaşma Platformu Yöneticisi ve Sanatçı Şira’ya Muş’a ait kitap ve çeşitli hediyeler vererek teşekkür etti.